Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Expirare cazier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Expirare cazier

Buna ziua.Am fost condamnat la 2 ani de inchisoare cu executare.am executat 1.2 ani si am fost eliberat conditionat in martie 2016. Intrebarea mea e cand imi pot curata cazierul?Tot am probleme la angajari
Dupa 5 ani calculati de la momentul inceperii executarii pedepsei intervine reabilitarea de drept.
am fost incarcerat pe 13 ianuarie 2015 . sa inteleg ca pe 13 ianuarie 2020 se sterge cazierul ?