Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM part-time sau colaborare srl-pfa?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM part-time sau colaborare srl-pfa?

Buna ziua.
Lucrez la o companie cu norma intreaga. Vreau sa lucrez si la alta companie 20 ore/saptamana. Ce forma este mai buna finanaciar pentru mine CIM pe 20 ore sau colaborare ca si PFA?
Cred ca este mai buna varianta cu c.i.m.
Am inteles ca pentru al 2-lea CIM nu mai platesc unele contributii?
Indiferent cate c.i.m. aveti , se platesc toate contributiile.