Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces penal

Am nevoie de un avocat intrun proces penal daca eu sunt parte civila ? Nr dosar 13773/1748/2018 judecatoria cornetu
De avocat mereu este nevoie doar ca nu sunteti obligat sa va angajati avocat.
Instanta va obliga inculpatul sa va plateasca si cheltuielile efectuate cu avocatul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Vazand pentru ce este judecat inculpatul, cred ca ar trebui sa luati legatura cu un avocat
Este recomandat pentru dvs sa aveti un avocat angajat.
As vrea sa imi pun un avocat dar la un pret accesibil din cauza bugetului mai limitat