avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces penal

Am nevoie de un avocat intrun proces penal daca eu sunt parte civila ? Nr dosar 13773/1748/2018 judecatoria cornetu
Cel mai recent răspuns: Savulescuandrei , utilizator 20:18, 7 Februarie 2019
De avocat mereu este nevoie doar ca nu sunteti obligat sa va angajati avocat.
Instanta va obliga inculpatul sa va plateasca si cheltuielile efectuate cu avocatul.
Ultima modificare: Joi, 7 Februarie 2019
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Vazand pentru ce este judecat inculpatul, cred ca ar trebui sa luati legatura cu un avocat
Este recomandat pentru dvs sa aveti un avocat angajat.
As vrea sa imi pun un avocat dar la un pret accesibil din cauza bugetului mai limitat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot proceda ? alexbuzu alexbuzu Buna ziua ! Sunt intr-o mare dilema in legatura cu o condamnare pe care am terminat-o recent. V-as ruga daca se poate o lamurire pentru ,,pasii\'\' care ... (vezi toată discuția)
Am fost condamnat si pentru o fapta pe care nu am comis-o. florea1705 florea1705 In ianuarie 2009 am condus baut. Am fost condus ptr.a mi se recolta probele biologice.Acolo am savarsit si un ultraj. Mi-au intocmit doua dosare penale.Cel de ... (vezi toată discuția)
Primul termen de judecata, citatie cu mentiunea "de a depune copie de pe inscrisuri..." Mihaela Gradinaru Mihaela Gradinaru Buna seara, Uite si dilema mea! Am inaintat la judecatorie o \"Plangere impotriva unui proces-verbal de contraventie\". Plangerea am depus-o in doua ... (vezi toată discuția)