Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SEDIU SOCIAL inchiriat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SEDIU SOCIAL inchiriat

Unde se muta firma mea, proprietarul ne pune la dispozitie 80% dintr-un spatiu, restul fiindu-i inchiriat altei firme. Ceea ce mi se pare ciudat este ca acolo, proprietarul si-a declarat sediul social. Dar a inchiriat fiecare colt al spatiului. E in regula?
Am depus deja dosarul la ORC, a fost in regula cu dovada sediului , dar ma intrebam asa...din perspectiva proprietarului...Probabil a declarat ca nu desfasoara activitate acolo si de aceea nu o fi problema ca inchiriaza tot spatiul pe care il are ca sediu social. Probabil a completat declaratia model 1- lipsa de activitate pe sediul social....
Deci e permis sa inchiriezi toata suprafata sediului social? Chiar m-ar interesa parerile voastre! Va multumesc!
Nu este nicio problema daca o firma isi inchirieaza sediul social , daca spatiul permite functionarea mai multor firme la aceeasi adresa .