Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce trebuie sa fac?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce trebuie sa fac?

Bună seară,sunt casatorita de 5.ani cu un cetatean turc. Imediat după obtinerea secerii am realizat că urmarea anumită interese.am realizat că am comis o greseala prin aceasta casatorie,al doilea an am intentat procesul de divort..după doi ani s a suspendat din nu știu ce motive,probabil din cauză că.acesta nu s a prezentat. Acum 5 luni a parasit domiciliul si sta undeva cu chirie. Intrebarea mea are voie sa mai stea în România,atâta timp cat nu convietuim impreuna? Ce passi am de urmat? Mulțumesc.
Poate sta in Romania deoarece este sotul dvs inca. Depuneti actele de divort din nou.