Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA reduceri pt achizitii comunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

reduceri pt achizitii comunitare

In cazul in care nu primesc factura de reducere pana pe 15 ale lunii urmatoare(deoarece prin contract se acorda trimestrial reducerile),dar eu aplic pe stoc ac reducere,pe baza unor emailuri cu fz extern,cand se face inreg.4426=4427 in rosu?
La data facturii?Daca nu mi se mai emite factura deloc?multumesc
Atunci cand nu vi se emite factura la timp, emiteti autofactura.