avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA reduceri pt achizitii comunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

reduceri pt achizitii comunitare

In cazul in care nu primesc factura de reducere pana pe 15 ale lunii urmatoare(deoarece prin contract se acorda trimestrial reducerile),dar eu aplic pe stoc ac reducere,pe baza unor emailuri cu fz extern,cand se face inreg.4426=4427 in rosu?
La data facturii?Daca nu mi se mai emite factura deloc?multumesc
Cel mai recent răspuns: Elena TOCU , Avocat 18:00, 20 Noiembrie 2009
Atunci cand nu vi se emite factura la timp, emiteti autofactura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare reducere financiara elena ciuculan elena ciuculan Buna seara, conform contractului, in urma vanzarii produsului de la fz (cantitativ), primesc la inceputul fiecarei luni o factura de reducere financiara ( pe ... (vezi toată discuția)
Inregistrare discount teo.madalina teo.madalina Cum inregistrez discountul acordat de furnizori în Baza facturii ? (pe factura apare cu semnul minus , discount ) (vezi toată discuția)
Noile conturi 609 si 709? Annamaria Bajko Annamaria Bajko Buna seara! Am o intrebare in legatura cu conturile 609 si 709.Aceste conturi functioneaza invers fata de 667 si 767???Pana acuma sconturile acordate am ... (vezi toată discuția)