avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am probleme cu chiriasii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am probleme cu chiriasii

Nu am primit chirie,pe 6 luni ,nu a platit curent,gaz si apa,a plecat lasand ceva mobila spre vanzare un cazul in care viitorul meu chiriasi il va cumpara.chiriasul actual nu a vrut el a schimbat iala si fostul chirias a facut reclamatie la ploitie .ce ma sfatuitii sa fac in acedt caz?!!
Ultima modificare: Luni, 18 Martie 2019
Anttonetta, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:53, 19 Martie 2019
Buna seara,
Plangere in instanta solicitand achitarea chiriei si restului datoriilor si evacuarea.
Mergeți cu contractul la avocat pentru a deschide proces.
Formulati actiune impotriva primului chirias cu obligatia de restituire obligatii contractual asumate=chirie +utilitati

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tulburare de posesie edward_zone edward_zone Buna ziua, Am si eu cateva nelamuriri. Am avut un contract de inchiriere cu o firma pentru un spatiu comercial, eu persoana fizica. Chiriasul nu a platit ... (vezi toată discuția)
Evacuare chirias rau platnic Get0dac Get0dac Buna ziua. Sunt in urmatoarea situatie: Acum trei ani am acordat un imprumut cu garantie imobiliara (o garsoniera), unei cunostinte. Din imprumutul initial ... (vezi toată discuția)
Inchiriere locuinta Alinne Alinne In art.31 din legea 114 se intelege ca :„Chiria practicată pentru locuinţe va acoperi cheltuielile de administrare, întreţinere şi reparaţii, ... (vezi toată discuția)