Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am probleme cu chiriasii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am probleme cu chiriasii

Nu am primit chirie,pe 6 luni ,nu a platit curent,gaz si apa,a plecat lasand ceva mobila spre vanzare un cazul in care viitorul meu chiriasi il va cumpara.chiriasul actual nu a vrut el a schimbat iala si fostul chirias a facut reclamatie la ploitie .ce ma sfatuitii sa fac in acedt caz?!!
Anttonetta, utilizator
Buna seara,
Plangere in instanta solicitand achitarea chiriei si restului datoriilor si evacuarea.
Mergeți cu contractul la avocat pentru a deschide proces.
Formulati actiune impotriva primului chirias cu obligatia de restituire obligatii contractual asumate=chirie +utilitati