Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Incarcarea facturii curente
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Incarcarea facturii curente

Am in fiecare luna 1-2 metri cubi de apă în plus fata de ce declar ,este normal si legal acest lucru?
De 25 de ani nu am căldură, țevi de căldură în casă și nici pe casa scării,în schimb plătesc la fel cu cei care beneficiază de căldură, partea din condomeniu.Este legal?
Ce pot sa fac ,pentru că nu cred că este normal sa plătesc ceva de care nu beneficiez?
marialazarcta, utilizator
Trebuie sa va interesati la asociatie ce reprezinta acel consum in plus.

Daca sunt pierderi, da, este normal si legal.