avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Incarcarea facturii curente
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Incarcarea facturii curente

Am in fiecare luna 1-2 metri cubi de apă în plus fata de ce declar ,este normal si legal acest lucru?
De 25 de ani nu am căldură, țevi de căldură în casă și nici pe casa scării,în schimb plătesc la fel cu cei care beneficiază de căldură, partea din condomeniu.Este legal?
Ce pot sa fac ,pentru că nu cred că este normal sa plătesc ceva de care nu beneficiez?
Ultima modificare: Miercuri, 20 Martie 2019
marialazarcta, utilizator
Cel mai recent răspuns: I0nutz83 , utilizator 14:20, 20 Martie 2019
Trebuie sa va interesati la asociatie ce reprezinta acel consum in plus.

Daca sunt pierderi, da, este normal si legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferete la apa rece Vasile Badea Vasile Badea Poate sa ma lamureasca cineva? La asociatia de proprieteri de cateva luni de zile se plateste pentru apa rece, desi am adus la cunostiinta administratorei si ... (vezi toată discuția)
Nemultumiri privind calculul intretinerii la asociatia de proprietari livias livias Asociatia de proprietari a facut niste calcule privind plata intretinerii pe luna noiembrie care nemultumeste pe toata lumea. Am inteles ca se introduce la ... (vezi toată discuția)
Regularizare apa rece oroles2010 oroles2010 Buna ziua! Locuiesc in Bacau si am avut nenorocul ca noi locuitorii unui bloc sa facem parte dintr-o asociatie de proprietari. De ce spun asta!? 1. Lunar ... (vezi toată discuția)