Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum procedez? ce contract?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum procedez? ce contract?

am nevoie clar de ajutor. vine seful in birou de dimineata si imi cere sa fac un contract . ce vrea el sa faca? sa se duca la elevii unei postliceale si sa le propuna elevilor din penultimul an sa incheie un contract cu firma noastra.seful meu le ofera o bursa pe durata ultimului an, dar ei in schimb se angajeaza ca dupa ce termina sa lucreze o perioada( ramana de vazut ce perioada) la firma noastra dupa ce au absolvit postliceala.
in primul rand se poate face asa ceva?
si daca da, ce fel de contract este acesta?
aha. am inteles. te referi la indaco?