Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Panouri fotovoltaice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Panouri fotovoltaice

Buna ziua
Prin programul acesta de instalare a panourilor solare de către stat în valoare max. de 25000 Ron beneficiază și cabanele de lemn care se afla cu terenul de sub ele in concesiune de la primărie. ?Deci nu dețin teren propriu?
Cu stima
Pentru obţinerea celor 20.000 lei de la stat beneficiarul trebuie să meargă la un instalator validat de Administraţia Fondului de Mediu, pentru înscriere, cu următoarele documente: cerere de finanţare tehnoredactată, copia actului de identitate, extrasul de Carte Funciară nu mai vechi de 30 zile, rezultat pentru dreptul de proprietate, şi dovezi că nu are restanţe la taxe şi impozite.