Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit venit vanzare imobil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit venit vanzare imobil

Am gasit informatii contradictorii si nu stiu care este valabila. Imi puteti spune, va rog, daca mai este valabila regula prin care la vanzarea unui imobil cu o valoare mai mica de 450000 de lei, vanzatorul nu plateste impozit pe venit?

Multumesc.
bluesky_c3, utilizator
Da, mai este.