Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 288/2018 - banii de chirie pentru plata ratei???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 288/2018 - banii de chirie pentru plata ratei???

Buna ziua, stie cineva cand se termina actele normative si intra intradevar in vigoare aceasta lege? Cand militarii si politistii pot intradevar sa plateasca rata cu banii de chirie?
Legea nr. 288/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative este in vigoare de la 09 decembrie 2018.
Si totusi nimeni nu poate beneficia de aceasta lege.Concret nu se fac acte pentru a putea plati rata.Raspunsul este ca inca nu sunt stabilite exact reglementarile dupa care se acorda aceasta compensatie si nimeni nu ofera un raspuns cu o data in viitor.
Solicitati celor care pun in executare Legea sa va comunice detaliile respective.