Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociații de proprietari - plăți din chirii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociații de proprietari - plăți din chirii

Dintr-o chirie incasata lunar de o asociatie de 20 apartamente, se pot plati factura de curent pe scara si femeia de serviciu?
Nu.
Pentru corect si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
Conform dispozitii mentionate sumele provenite din inchirierea partii comune se depoziteaza si alimenteaza fondul de reparatii al asociatiei de proprietari care poate fi utilizat pentru reparatii parti comune condominiu
Multumesc