Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Diurna

Am acordat diurna 48€ pe zi in Germania, ANAF mi- a considerat diurna salar , am de plata CASS , impozite si accesorii mai mult decât cifra de afaceri. Este corect? Am vreo șansa la contestație?
Da

Filip Virgil a scris:

Am acordat diurna 48€ pe zi in Germania, ANAF mi- a considerat diurna salar , am de plata CASS , impozite si accesorii mai mult decât cifra de afaceri. Este corect? Am vreo șansa la contestație?

Buna seara,
Nu iti raspunde nimeni si ai inceput sa-ti raspunzi singur.
Bineinteles ca ai sanse cu o actiune in instanta, daca ai intocmit corect documentatia. Ai nevoie insa de un avocat foarte bun si cu experienta in acest domeniu.