avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Diurna
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Diurna

Am acordat diurna 48€ pe zi in Germania, ANAF mi- a considerat diurna salar , am de plata CASS , impozite si accesorii mai mult decât cifra de afaceri. Este corect? Am vreo șansa la contestație?
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 21:37, 17 Mai 2019
Da

Filip Virgil a scris:

Am acordat diurna 48€ pe zi in Germania, ANAF mi- a considerat diurna salar , am de plata CASS , impozite si accesorii mai mult decât cifra de afaceri. Este corect? Am vreo șansa la contestație?

Buna seara,
Nu iti raspunde nimeni si ai inceput sa-ti raspunzi singur.
Bineinteles ca ai sanse cu o actiune in instanta, daca ai intocmit corect documentatia. Ai nevoie insa de un avocat foarte bun si cu experienta in acest domeniu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lnregistrare in scopuri de tva asoalin asoalin Buna ziua, Ma numesc Asofroniei Alin si undeva la inceputul anului am deschis un SRL ca neplatitor de TVA. A venit si ziua in care am depasit plafonul si ... (vezi toată discuția)
Cetateni si persoane juridice penalizate. statul dator are verde la finantari nerambursabile! ANDREEA IONESCU ANDREEA IONESCU Daca un cetatean sau o persoana juridica are datorii la stat este urmarit, notificat, somat sa plateasca, nu are acces la credite, are cosmaruri, etc. Firma ... (vezi toată discuția)
Tva - prestare servicii it in strainatate ContSters264598 ContSters264598 Detin un SRL platitor de TVA, cu impozit pe profit(16%) si doresc sa semnez un contract de prestari de servicii (6201) cu o firma din Luxembourg, cu locul de ... (vezi toată discuția)