Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea 186/2016
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea 186/2016

Vechimea dobandita in urma Legii 186/2016 costituie stagiu de cotizare pentru pensia anticipata partial?
Perioadele pentru care, în condițiile prevăzute de Legea 186/2016, persoanele au achitat contribuția de asigurări sociale se consideră stagiu de cotizare în sistemul public de pensii.