avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea 186/2016
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea 186/2016

Vechimea dobandita in urma Legii 186/2016 costituie stagiu de cotizare pentru pensia anticipata partial?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:56, 29 Mai 2019
Perioadele pentru care, în condițiile prevăzute de Legea 186/2016, persoanele au achitat contribuția de asigurări sociale se consideră stagiu de cotizare în sistemul public de pensii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 186/2016 liliana.suciu liliana.suciu Am inteles ca sa promulgat Legea 186/2016 privind plata retroactiv la pensii , pot plati ? Sau pentru a putea produce efecte legea trebuie sa fie publicata ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata parțial Zamfir Floarea Zamfir Floarea Când pot ieși la pensie anticipat parțial dacă sint născuta la data de 1/01/1960 și am lucrat 14 ani 3 luni si 9 zile in condiții normale iar in gr. ... (vezi toată discuția)
Care sunt cele mai avantajoase conditii pentru pensionarea anticipata? irinairina13 irinairina13 Buna ziua, Puteti sa-mi raspundeti, va rog, la urmatoarele intrebari: 1. Un barbat nascut in anul 1952 la cati ani se poate pensiona anticipat? In cazul ... (vezi toată discuția)