Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am nevoie de autorizatie de constructie pentru un ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am nevoie de autorizatie de constructie pentru un foisor?

Trebuie sa precizez ca acesta este construit din structura de lemn cu sase piloni in pamant, fara fundatie, cu acoperis panouri osb cu sindrila si fara inchideri laterale
da
Este totusi absurd.
Si un cotet de gaini este o constructie din lemn (cel putin) si chiar si cu fundatie.
Si pentru aceasta trebuie autorizatie? Si putem merge mai departe cu "constructiile" in curtea unei persoane.
S-a ajuns prea departe.
Poate si pentru ca este prea generalizat acest concept in lege
Sper ca cineva mai "sclipitor" va reusi sa modifice aceasta lege.
Multumesc pentru raspuns.