avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am nevoie de autorizatie de constructie pentru un ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am nevoie de autorizatie de constructie pentru un foisor?

Trebuie sa precizez ca acesta este construit din structura de lemn cu sase piloni in pamant, fara fundatie, cu acoperis panouri osb cu sindrila si fara inchideri laterale
Cel mai recent răspuns: liviuconsulting , utilizator 21:56, 5 Iunie 2019
da
Este totusi absurd.
Si un cotet de gaini este o constructie din lemn (cel putin) si chiar si cu fundatie.
Si pentru aceasta trebuie autorizatie? Si putem merge mai departe cu "constructiile" in curtea unei persoane.
S-a ajuns prea departe.
Poate si pentru ca este prea generalizat acest concept in lege
Sper ca cineva mai "sclipitor" va reusi sa modifice aceasta lege.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructie 13anamb 13anamb buna ziua -De 5ani am o casa la \\"tara\\". Am pus in ghilimele tara pentru ca in acte scrie oras Boldesti Scaieni, Cartier Seciu, dar in realitate este ca la ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie anexa LauraMalina LauraMalina Buna seara, Am tot incercat sa inteleg, am tot cautat .. in nici un topic de pe site nu am reusit sa gasesc un raspuns concret. Problema este in felul ... (vezi toată discuția)
Recuperare daune constructie defectuasa edu0939 edu0939 Detin o parcela pe care am decis construirea unei cabane din lemn rotund. Proiectarea si constructia structurii cabanei (inclusiv structura acoperisului) a ... (vezi toată discuția)