Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Internship firma constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Internship firma constructii

Buna ziua,

La firma de constructii avem un contrat de internship care a inceput cu data de 21.05.2019.Desi are salariul minim prevazut in constructii de 3000 lei pe luna mai, acest contract nu beneficiaza de facilitatile fiscale .
mai are cineva o situatie asemanatoare?

Multumesc
Nu beneficiaza intrucat contractul de internship nu este asimilat unui contract insividual de munca.
Multumesc mult