Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plata Online a Contributiilor ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plata Online a Contributiilor ANAF

Buna ziua. Am un pfa cu norma de venit, cod caen 6202, pe Ilfov.Daca pe ghiseul.ro nu imi apare ca datorez nimic la anaf, in SPV nu am vreo decizie de impunere si nu imi apare declaratia unica pe 2018, desi eu am depus-o anul trecut, si daca incerc sa o depun din nou imi apare ca exista deja declaratia in sistem, cum fac plata?
Stiu ce suma am de platit acum, dar efectiv nu stiu unde sa fac plata Online. Am incercat la plata fara autentificare pe ghiseul, dar nu apare ANAF la categoriile de institutii, desi pe harta apare inrolat. Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez, ca sa ajunga banii la ANAF.
Cautati mai intai IBAN-ul contului in care trebuie sa faceti plata in functie de localitatea dvs. si natura contributiei pe anaf.ro, apoi faceti ordine de plata din contul dvs.bancar.