avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stagiu cotizare lipsa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stagiu cotizare lipsa

Bună ziua! În perioada noiembrie 2014-aprilie 2016 am stat acasă, in concediu ,pt îngrijirea copilului nou născut!În stagiul de cotizare această perioada nu îmi apare!Precizez că am inceput serviciul la aceeași firmă la care am lucrat și inainte de a naște!Vă multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:03, 13 August 2019
Mergeti la AJPIS si discutati cu ei despre aceasta perioada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc edyflo edyflo daca dintre cele 12 luni, o luna nu am carte de munca mai pot beneficia de ccc? mentionez ca am lucrat in invatamant si in luna respectiva (cand nu am avut ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatie de somaj? NCorina NCorina Data angajari 13 octombrie 2008 Data incetari raporturilor de munca sau serviciu 13 aprilie 2010 conform art 56 lit J Perioade pentru care raporturile de ... (vezi toată discuția)
Acordare indemnizatie pentru al 2-lea copil juliagrim juliagrim Sunt insarcinata si trebuie sa nasc in ianuarie 2015. Am un copil de 2 ani si 4 luni (nascut in Aprilie 2012), cu care sunt in al 3-lea an de ingrijire (e cu ... (vezi toată discuția)