Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Consider că sunt inundat în mod intenționat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Consider că sunt inundat în mod intenționat de vecin care a distrus/vandalizat ferestrele podului. Cine trebuie să rezolve această problemă?

Am un vecin de palier (mansarda) care de câțiva ani mă inundă prin acțiunile sale de distrugere, vandalism ferestre pod,doar el a avut acces în ultimii 15-20ani la pod și a făcut ce a vrut el,nu mai pun în discuție faptul că ocupa ilegal 1/2 din spațiu unde el se crede proprietar (1/2e spațiu comun pe care și la însușit in mod ilegal.Cine trebuie sa rezolve aceasta problema?
Manuela Rășină, administrator
Bună ziua, v-aţi adresat cu o cerere asociaţiei de proprietari?
Nu avem asociație, nu interesează pe nimeni,este un bloc-vila cu 9 apartamente din care 2ap.nu sunt locuite,intr un ap.locuiesc eu și unul locuiește vecinul,mai rămân 5ap. ,cu. cine sa faci treabă?/am făcut petiții la primărie,a venit politia locala de 2ori și așa cum au venit așa au și plecat,nu s a rezolvat nimic.