Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinte de salarii brute si sporuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinte de salarii brute si sporuri

Buna ziua ,
Sunt pensionar de la CNM"NAVROM CONSTANTA" si am solicitat celor care detin actualmente arhivele companiei numiti"S.C.UBERUM S.R.L. BRAILA" imi cer suma de 864 de lei fara ami garanta ca imi va da adeverinte pentru toata perioada lucrata si cu totalitatea sporurilor avute.
Daca este corct sa platesc acesti bani ,documentele fiindu-mi necesare pentru recalcularea pensiei.
O zi buna
Cu stima
Constantin
Cornel Vasile, Consilier juridic
Este normal sa platiti acea suma , pentru a obtine adeverinta in cauza .... per a contrario, daca nu platiti nu vi se va elibera adeverinta in cauza.
Este nevoie de un volum apreciabil de muncă pentru regăsirea datelor pe care le-ați solicitat. Pentru a vă da ceva lămuriri, vă rog să-mi dați niște detalii. Câte cereri ați depus? Pentru câți ani ați solicitat să vă caute informațiile? Pentru câte sporuri ați depus cerere?