Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... referent - incompatibilitati, limitari?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

referent - incompatibilitati, limitari?

A, referent in cadrul unei institutii publice cu durata a muncii de 8h/zi, poate sa se angajeze si in privat, unde presteaza activitati cu totul diferite? Durata cumulata a orelor de munca/zi este limitata la un anumit nr. de ore/zi? adica, ar mai putea avea 2 contracte de munca part time (cate 4h/zi) peste programul de referent (8h/zi)?
@ Interventie moderator

Nu mai deschideti acelaşi topic de mai multe ori sau pe alte secţiuni diferite ale forumului. Topicurile în plus vor fi șterse de administratori sau moderatori.

Continuati discutia in topicul initial deschis .
www.avocatnet.ro/forum/discu...