avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Tardivitate Legea 544/2001
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Tardivitate Legea 544/2001

Dacă nu am reusit sa apelez la instanta in termen de 30 de zile unitatea adm-teritoriala care imi refuza o informatie de interes public, pot sa formulez o cerere cu acelasi obiect pe Legea 544 si daca nu primesc raspuns sa ma adresez apoi instantei in termenul de 30 de zile? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: DenisRif , utilizator 22:55, 21 Septembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va puteti adresa oricand Tribunalului in Contencios Administrativ , insa facand dovada refuzului autoritatii respectiva careia v-ati adresat....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns cerere elion elion Am depus o cerere in data 19.02.2015 la Primarie sa-mi de-a Istoricul de rol de pe urma bunicilor, insa fara nici un rezultat ma tot amana, unde ma pot adresa ... (vezi toată discuția)
Reclamatie administrativa veitina veitina Am depus o cerere conform Legii nr. 544/2001 privind liberul acces la informaţiile de interes public, pe care am si inregistrat-o in data de 28.Aug ,dar ... (vezi toată discuția)