avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Bonificatii aferente impozitului din activitati ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Bonificatii aferente impozitului din activitati independente

Buna ziua
Cand am intocmit declaratia unica pt.anul 2019 am calculat bonificatii la impozit si contributii conform formularului.
Se mai acorda bonificatii daca platesc pana la data de 15.12.2019?
Daca nu se mai acorda,trebuie sa depun declaratie rectificativa?
Multumesc

Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:16, 4 Octombrie 2019
Da, ramane valabila acea bonificatie si platiti conform declaratiei unice depuse.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia unica bonificatie erori nuc23 nuc23 Am depus declaratia unica in 2019, venituri sub salariul minim, cu optiunea sa platesc CASS (sanatatea). Am depus declaratia unica cu venitul estimat pe anul ... (vezi toată discuția)
Declaratii pfa ContSters471013 ContSters471013 Buna ziua, Mi-am deschis si eu un PFA cu norma de venit (cod caen 9511) in 22.02.2018. La deschidere am depus declaratia 220. Ce declaratii trebuie sa mai ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza bonificatia pentru depunere online declaratie unica? teodor-andrei teodor-andrei Buna ziua. In formularul depus pe site-ul anaf am vazut sectiunile unde se indica bonificatia pentru plata integrala pana la 15 decembrie 2018. Nu vad ... (vezi toată discuția)