Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Bonificatii aferente impozitului din activitati ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Bonificatii aferente impozitului din activitati independente

Buna ziua
Cand am intocmit declaratia unica pt.anul 2019 am calculat bonificatii la impozit si contributii conform formularului.
Se mai acorda bonificatii daca platesc pana la data de 15.12.2019?
Daca nu se mai acorda,trebuie sa depun declaratie rectificativa?
Multumesc

Da, ramane valabila acea bonificatie si platiti conform declaratiei unice depuse.