Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cine suportă comisionul băncii la plata ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cine suportă comisionul băncii la plata întreținerii în cont bancar?

În cazul plății întreținerii în cont bancar cine suportă comisionul băncii? Nicăieri la avizier sau prin alte metode nu am fost anunțați de existența acestui comision.
Manuela Rășină, administrator
In discutie nu a fost pusa intrebarea daca poti plati direct in cont, ci plata comisionului platit de asoc. banci. Eu consider ca nu este corect ca locatari sa plateasca comisionul pentru ca uni nu au timp, din diferite motive, sa plateasca la casierie. Ce s-ar intampla daca toti locatari ar plati prin cont, comisioanele ar fi mult mai mari decat salariul casierului. In plus ,acum in "democratie" ,este pusa intrebarea de ce sa platesc eu pentru ca d-ta esti "comod (indiferent motivul )" , de ce va suparati pe cei care nu doresc sa plateasca ce nu beneficiaza ei.
georgeiuly, utilizator