Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... restituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

restituire

Se mai poate cere restituirea terenurilor agricole pentru mostenitori
Nu ,Daca nu au fost făcute demersuri în baza legilor fondului funciar în termenele prevăzute.
legea 116/2019 e in vigoare.
d-l avocat va intreb se poate anula acel titlu de proprietate pe motiv ca n-fost depusa cerere?[pierduta ptr ca cererea a fost trimisa tocmai prin sora mea,nu cunosc alte amanunte,titlul n-a fost contestat 25 ani cat a fost sora in viata.fiul ei vrea sa ramana singur pe titlu cu toata suprafata de teren.tocmai asta e obiectul procesului,eu as putea cere acuma repunerea in termen a cererii?n-as renunta si din pct de vedere moral sunt fiica fostului proprietar .sora a semnat si procesul verbal de restituire deci a fost de acord cu mine, noi ne-am inteles eu am platit impozitele .in 1990 erau multe neclaritati cu aceasta lege.multumesc.