Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Weekend in pasi de dans!
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Weekend in pasi de dans!

Intrucat este plin sezon competitional la dans sportiv, in fiecare weekend este cel putin cate un concurs de dans, undeva prin tara...

Asadar eu vi le spun, voi alegeti :D

Atentie! Unele dintre ele au si categorii neoficiale unde pot participa dansatori care nu sunt legitimati la FRDS. De obicei aceste concursuri sunt pentru copii dar unii organizatori ofera astfel de sanse si... seniorilor. Adica, persoanelor trecute de 35 de ani.

Deci, daca va place dansul, mergeti sa vizionati aceste competitii. Duceti-va copiii sa danseze si dansati si voi. De ce nu? =D>
Pe anul 2009 s-au terminat concursurile (Festivalul National de Dans Sportiv de la Ploiesti a fost ultimul)

Ne revedem in acest topic incepand din februarie 2010.

Pana atunci dansati fiecare cat puteti de mult cu ocazia sarbatorilor de iarna :D

La multi ani si numai bine in noul an!:luck:
tanguera, utilizator
Buna dimineata!

Sambata si duminica 6-7 martie a avut loc la BUCURESTI Campionatul National de Dans Sportiv editia 2010

tanguera, utilizator
La Campionatul National de Dans Sportiv anul acesta am ocupat locul 3 la sectiunea "Seniori Standard". :dance4:

Aici puteti vedea ce (si mai ales cum) am dansat

Vals lent
[ link extern ]

Tango
[ link extern ]

Vals vienez
[ link extern ]

SlowFox
[ link extern ]

QuickStep
[ link extern ]

Multumesc celor care m-au sustinut, din sala sau de la distanta :clapping:

... si o stire de ultima ora

[ link extern ]

tanguera, utilizator
@tanguera, felicitari! =D>
Si succes!
:vishenka:

Mi se impletesc picioarele numai cand privesc! Cred ca m-as calca singura pe bombeuri! :((
trope_doi a scris:

Mi se impletesc picioarele numai cand privesc! Cred ca m-as calca singura pe bombeuri! :((

Nu plange :console: Chiar daca suna amuzant, :giggle: nu esti atat de departe de adevar... uneori se mai intampla si asa (sa te calci singur) si nici macar nu ai pe cine da vina ca doar ti-ai facut-o cu mana ta (de fapt cu piciorul tau) :D

Multumesc pentru felicitari si urari :vishenka: