Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool

Am fost prins cu o alcolemie de 0.43, am dat probe de sange cat imi iese daca am baut 4 beri
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Relevant este intervalul intre incetarea consumului si eveniment.
La ora 12:40 am consumat ultima sticla de bere și la 13:00 am suflat în aparatul echilotest