Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sef de scara
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sef de scara

Buna ziua! As vrea sa stiu daca in lege asociatie de proprietari exisata acest termen de "sef de scara" si daca da cu ce se ocupa el!Va multumesc mult;)
Pe la noi i se spune sefului de scara "administrator responsabil al scarii".
Asa este cat de cat corect?
KENTU a scris:

Pe la noi i se spune sefului de scara "administrator responsabil al scarii".
Asa este cat de cat corect?

in legea 230 si HG 1588 nu este specificat termenul de "sef",dar aceasta asa zisa functie ,cel putin la mine in bloc este detinuta de un membru al comitetului executive care detine cartea de imobil,intr-un cuvant nu ar trebui sa ne deranjeze acest termen daca o asociatie prin AG a hotarat sa fie si acest post dar cu am zis m-ai devreme sa fie membru in comitetul executive
Daca tot suntem la capitolul "am auzit"... administrator-adjunct ati mai intalnit? :)):O#-o