Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident

buna ziua.de curand am intrat intr-o intersectie unde aveam stop si din neatentie am provocat un accident. masina avariata este taxi si proprietarul insista ca trebuie sa-i platesc eu zilele de stationare pana la repararea masinii.ma intreb daca nu intra tot în asigurare si asta.multumesc
Asigurătorul de dumneavoastră RCA acoperă toate pierderile dovedite.
multumesc
Asiguratorul plateste si dauna provocata de lpsa de folosinta a autoturismului, dar numai pentru o perioada rezonabila (perioada strict necesara repararii autoturismului).
ing. Ioan Ciobanu