avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi

Rămâi informat cu avocatnet.ro, acum și pe Google News. Click aici și apasă pe urmărește-ne (follow sau steluță)!

Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare delegare sofer de tir pe Comunitatea Europeana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare delegare sofer de tir pe Comunitatea Europeana

Buna ziua, in urma refuzului meu de a rupe pauza legala in doua (ma aflam pe teritoriul Germaniei), am fost trimis acasa dupa doua saptamani, fara sa imi fie comunicat de catre societate nici un fel de act care sa modifice perioada delegarii. Perioada delegarii de 60 de zile si diurna cuvenita erau mentionate in act aditional la contractul de munca. Dupa ce am fost trimis acasa, desi am solicitat reluarea activitatii, angajatorul m-a pontat nemotivat si nu mi-a platit nici macar salariul pe tara. In aceasta situatie, as putea obtine in instanta sa-mi plateasca atat salariul cat si diurna aferenta integii perioade de delegare convenite?
Cel mai recent răspuns: mihaipavel , utilizator 20:36, 5 Decembrie 2019
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diurna gicaru gicaru Daca timp de 2 luni sunt trimis sa lucrez la o alta firma in alta localitate (peste 100 Km), dar ma intorc acasa in fiecare zi, mai beneficiez de diurna? (vezi toată discuția)
Cum pontam timpul de deplasare in interes de serviciu? moncu moncu Buna ziua. Societatea noastra are personal care se deplaseaza in interes de serviciu foarte des ( fac parte din corpul de control si merg peste tot in tara). ... (vezi toată discuția)
Am fost pontat absent nemotivat 4 zile intr-o perioada in care am lucrat oanaradusimion oanaradusimion Am fost pontat absent nemotivat 4 zile intr-o perioada in care am lucrat pentru companie din strainatate unde avea loc o conferinta tot in interesul companiei. ... (vezi toată discuția)