Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cont de economii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cont de economii

Buna ziua ! As dori sa intreb , cum e mai bine sa economisim bani, in lei, sa u in euro, avand in vedere cursul euro /leu, care e in defavoarea leului ? Va multumesc !
Cea mai avantajoasă monedă pentru economisire este LEUL.
În EURO ar fi avantajos doar pentru cei care sunt plătiți în acestă monedă.

Când economisești în EURO sau DOLAR pierzi de trei ori:
- cumperi valuta la preț de vănzare;
- o vinzi la preț de cumpărare;
- dobânda este aproape de zero;