Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Miros de fast food
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Miros de fast food

Buna seara am un spatiu cu destinatie fast food spatiul este spatiu comercial de la infiintarea blocului . Si am o problema cu un vecin pe subiectul miros . De la dsvsa nu mi sa cerut nimic in legatura cu miros la primarie pentru aviz program mi-au cerut detali despre spatiu etc au zis ca nu e nevoie de isu pentru ca spatiul are 20 mp patrati si lucrez singur dar nimic cu miros. Intrebarea mea este ca sa cer o aprobare de la asociatie de la cati vecini trebuie sa iau . Si ce pot face in situatia in care sunt sigur de pe acum ca acel vecin nu o sa imi dea acord
Normativele de proiectare folosite de catre proiectanti mentioneaza astfel de prevederi.

Puteți sa îmi spuneti exact, au un număr, unde pot sa le găsesc? Mulțumesc.
POPA GHEORGHE a scris:

Normativele de proiectare folosite de catre proiectanti mentioneaza astfel de prevederi.

Nu stiu numarul normativului. Intrati pe site-ul MLPAT. Cautati cosuri de fum.
Similar este pentru cosuri de gaze de la centralele termice cu tiraj fortat. Mentiuni gasiti in OUG nr. 73/ 29.08.2002