Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am castigat la loteria bonurilor insa nu mi s-a platit ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am castigat la loteria bonurilor insa nu mi s-a platit castigul, ce pot face?

Buna, am castigat la loteria bonurilor de pe 17 Noiembrie 2019, respectiv. Bonul a fost inregistrat de catre ANAF, am completat cererea am primit numar de inregistrare, totul a fost in regula.

Dupa am castigat la a doua extragere din 22 Decembrie, pentru determinarea celor 100 de castigatori (au fost 166 la prima).

Conform legii banii ar trebui sa intre pana pe 17 Februarie 2020 adica în termen de 60 de zile de la expirarea termenului de revendicare a premiilor, conform [ link extern ] .

Nu am primit nimic in contul bancar nimic. Am intrebat la ANAF sector 4, au zis ca ei nu stiu nimic ca cei de la ministerul finantelor platesc.

Cui ar trebui sa ma adresez? Luni expira termenul si nu am primit nimic, sper sa nu fie prea tarziu. Va multumesc!
Update: Am vb la ministerul finantelor, au zis ca au avut ceva probleme si vireaza banii saptamana asta. Revin daca nu se intampla.