Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amenzi contestate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amenzi contestate

Am vandut acum 2 ani un autovehicul. Eu am mers la autoritatile locale si l-am radiat de pe rolul meu. La politia circulatie mi-au comunicat ca se va radia automat odata cu inregistrarea cumparatorului care are obligatia de a se inregistra in 30 zile. Acum dupa 2 ani m-am trezit cu 5 amenzi. Sunt 3 de la treceri de pod, 1 viteza si 1 rovinieta lipsa. Masina a fost revanduta astfel incat nici macar nu stiu unde este in acest moment si cine este noul propietar. Cum pot contesta aceste amenzi si unde? Va rog un model de contestatie. Daca am mai multe amenzi de la aceeasi institutie e nevoie sa deschid cate un proces pentru fiecare amenda primita sau le contest intr-un singur demers/ proces pe toate?
Se pot contesta mai multe amenzi dispuse de catre aceeasi institutie intr-o singura plangere contraventionala? E nevoie sa fac plangeri separate pentru fiecare amenda?