Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanarea pronuntarii , fond funciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanarea pronuntarii , fond funciar

De trei ori s-a dat amanarea pronuntarii
De cate ori se poate ?
Multumesc
Conform Art. 396 Cod procedura civila amanarea pronuntarii poate fi dispusa pe o perioada care nu poate depasi 15 zile.
Pe cale de consecinta, pronuntarea poate fi amanata de mai multe ori insa pe o perioada care nu poate depasi 15 zile.
Ana Maria Serban , Avocat