Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenire din CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenire din CIC

Buna ziua, daca firma se inchide ce se intampla cu salariatele care sunt in concediu crestere copil ( CIM suspendat 2 ani) ?
Care este procedura in momentul in care se intorc la servici si firma nu mai functioneaza ?
O sa trebuiasca sa caute alt loc de munca la incetarea acestui concediu ( sau sa inceapa serviciul la un alt loc de munca cu cel putin 60 de zile inainte de incetarea acestui concediu daca doresc sa beneficieze de acel stimulent).
Fostul angajator va trimite actele de incetare a contractului si dvs. beneficiati de indemnizatie in continuare, pana implineste copilul 2, sau 3, ani.
Ce inseamna se inchide firma ?