Forum Discuţii juridice Executare silită Conturi blocate / Executari silite
Discuție deschisă în Executare silită

Conturi blocate / Executari silite

Ce fac oamenii cu popriri pe salariu in perioada actuala si viitoare ?

Salariu tre sa mergi la banca sa il ridici ( banci care incep sa se inchida ) ; facturile nu se pot plati online si altele. Intre timp, s-a modificat si declaratia pe propria raspundere...nu mai sunt campuri aditionale la motive....
E limpede cat de mult vine statul in ajutorul nostru.....macar unii isi pot amana ratele daca platesc dobanzi la dobanzi....

Una peste alta, daca are cineva informatii despre popriri si ce se intampla in aceasta perioada ar fi de mare folos pentru multi.

O seara placuta !
Buna ziua,

In perioada starii de urgenta sunt suspendate executarile silite prin poprire instituite de catre anaf pentru datoriile ce le aveti fata de stat.
Daca inainte de instituirea starii de urgenta/ in timpul starii aveti infiintata o poprire de catre o banca aceasta va functiona in continuare.

Executorii lucreaza si in timpul starii de urgenta ca si avocatii, notarii etc.

Arrow127 a scris:

Ce fac oamenii cu popriri pe salariu in perioada actuala si viitoare ?

Salariu tre sa mergi la banca sa il ridici ( banci care incep sa se inchida ) ; facturile nu se pot plati online si altele. Intre timp, s-a modificat si declaratia pe propria raspundere...nu mai sunt campuri aditionale la motive....
E limpede cat de mult vine statul in ajutorul nostru.....macar unii isi pot amana ratele daca platesc dobanzi la dobanzi....

Una peste alta, daca are cineva informatii despre popriri si ce se intampla in aceasta perioada ar fi de mare folos pentru multi.

O seara placuta !

Tocmai, Trebuiau suspendate toate popririle pana vom putea iesi din case...ca aici e problema , am o poprire de 3000 lei de la un IFN...care imi tine conturile blocate : nu pot plati nimic si trebuie sa ma deplasez pentru orice. Aici e problema...expunerea la Covid 19 si lucrurile la noi abia de acum se vor agrava.