avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2061 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SOMAJ TEHNIC/ ANGAJARE LA ALTA FIRMA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SOMAJ TEHNIC/ ANGAJARE LA ALTA FIRMA

Buna ziua,
Un angajat aflat in somaj tehnic la o firma, se poate angaja la o alta firma cu 2 ore/zi fara ca acest lucru sa ii afecteze somajul tehnic de la cealalta firma?
Multumesc
Ultima modificare: Luni, 30 Martie 2020
mihaeladinca9, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:48, 2 Aprilie 2020
Salariatul a fost bagat in somaj tehnic la firma la care lucreaza cu 8h
Ulterior a fost angajat la alt angajator cu norma partiala.
Este posibil sa piarda somajul tehnic de firma unde are functia de baza si contractul suspendat cu somaj tehnic?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este posibil sa i se solicite restituirea indemnizatiei .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract pe 2 ore goegbv goegbv Am deschis un magazin si am angajat o vanzatoare cu 2 ore.in aceeasi incapere este si o firma de termopane si vanzatoarea va lucra la amandoi in acelasi timp. ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic ancapop85 ancapop85 Buna ziua. Ce tip de firme afectate beneficiaza de suportul statului? As fi interesata de pasii de urmat pentru trimitere in somaj tehnic. Va multumesc! (vezi toată discuția)
somaj ,,tehnic'' Ionitza Violeta Ionitza Violeta Buna ziua. Am o rugaminte daca ma puteti lamuri B-) si pe mine : am tot auzit despre somajul tehnic si as vrea sa stiu daca exista o Lege a Somajului 2009 ... (vezi toată discuția)