Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SOMAJ TEHNIC/ ANGAJARE LA ALTA FIRMA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SOMAJ TEHNIC/ ANGAJARE LA ALTA FIRMA

Buna ziua,
Un angajat aflat in somaj tehnic la o firma, se poate angaja la o alta firma cu 2 ore/zi fara ca acest lucru sa ii afecteze somajul tehnic de la cealalta firma?
Multumesc
mihaeladinca9, utilizator
Salariatul a fost bagat in somaj tehnic la firma la care lucreaza cu 8h
Ulterior a fost angajat la alt angajator cu norma partiala.
Este posibil sa piarda somajul tehnic de firma unde are functia de baza si contractul suspendat cu somaj tehnic?
Este posibil sa i se solicite restituirea indemnizatiei .