Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj tehnic

Firmelor cu un singur angajat li se poate aplica prevederea conform careia "beneficiaza de somaj tehnic in procent de 75% dintre angajatii care au contracte individuale de munca active"?

Cornel Vasile, Consilier juridic
Da, pot beneficia de somaj tehnic salariatii unei asemenea societati.
Multumesc mult!
Sunt si eligibili pentru decontarea indemnizatiei de la stat?