Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie angajator
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie angajator

Cine ma lamureste cum completez eu , ca si administrator Intreprindere Individuala (prestari servicii instalatii sanitare-termice , solare,etc, la domiciliul clientului ), o declaratie care sa-mi dea voie sa-mi desfasor activitatea in continuare nu numai pentru urgente ci si pentru continuare lucrari sau contractare de lucrari noi pe raza judetului in care locuiesc ? Sunt singur , nu am angajati.
vlad196938, utilizator
Puteti completa : Declarația pe proprie răspundere
[ link extern ] /
Va multumesc , dar este vorba de activitate oficiala , adica nu ma duc sa cumpar ulei, faina , etc. Un act corect 100% ar fi cel de angajator pentru ca eu platesc la stat si ca angajat si ca angajator . Nici una din ordonantele astea nu au explicat la amanunt ce si cum . Sunt lasate foarte multe puncte de interpretare si daca "gasesti" persoana potrivita ti-ai luat amenda sau dosar penal.
Puteti bifa pct.1 ... insa puteti intreba la MAI -
Va multumesc.

Cornel Vasile a scris:

Puteti bifa pct.1 ... insa puteti intreba la MAI -