Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somaj tehnic - mai multe contracte individuale
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somaj tehnic - mai multe contracte individuale

Buna ziua.
Am 4 contracte individuale de munca:
- 1 pe 4 ore
- 1 pe 2 ore
- 2 pe 1 ora fiecare
Cel pe 4 ore va fi suspendat, angajatorul mi-a trimis decizia sa o semnez. Din ce am citit nu voi primi somaj tehnic daca am 1 contract activ.
In acest caz, ce se intampla cu acel contract de 4 ore? Sau ce se intampla daca nu semnez decizia de suspendare?
Multumesc!
În situația în care un angajat are încheiate mai multe contracte individuale de muncă din care cel puțin un contract cu normă întreagă este activ pe perioada instituirii stării de urgență, acesta nu beneficiază de indemnizație.