Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj tehnic

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca sunt pensionar de invaliditate gr.3 si am contract de munca part time pot primi indemnizatie somaj tehnic in cazul suspendarii contractului de catre angajator?(pe timpul starii de urgenta)
Multumesc!
Mariaiu, utilizator
Puteti primi indemnizatie somaj tehnic in cazul suspendarii contractului de catre angajator. Legea nu interzice asa ceva.