Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... SALARIAT PENSIONAR-SOMAJ TEHNIC
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

SALARIAT PENSIONAR-SOMAJ TEHNIC

Buna ziua!Va rog o lamurire daca se poate.Salariatul PENSIONAR limita de varsta,angajat cu contract individual de munca in cadrul unui CAR, poate beneficia de somaj tehnic ca urmare a suspendarii temporare a activitatii CAR ului pe perioada starii de urgenta? Va multumesc!
Salariatul pensionar pentru limita de varsta poate beneficia de indemnizatie de somaj tehnic .
Va multumesc pentru raspuns!