Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Parasirea localitatii 09.04.2020
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Parasirea localitatii 09.04.2020

Buna! As dori sa parasesc localitatea de domiciliu in data de 09.04 pentru a pleca la tara (aproximativ 60km) unde doresc sa raman pana pe 12.04. Avand in vedere starea de urgenta stiu ca politia sta cu armata la iesire din oras si opreste masini. Casa unde ma duc nu este a mea si nici a vreunei rude, este a unor prieteni. Nu ma duc nici in scop profesional nici de a ajuta pe cineva. Daca sunt oprit si le prezint politistilor o declaratie completata, pot fi amendat deoarece motivul nu este considerat unul urgent? Multumesc anticipat!
Conditionat de intransigenta organului de control exista posibilitatea ca la eventual control sa fiti sanctionat
Sunt de aceeași părere cu ynocentta. Riscul să fiți amendat e destul de mare, practic nu aveți niciunul dintre motivele pe baza cărora se permit deplasările în această perioadă.