Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Ajutor PFA/profesie liberala pe perioada starii de ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Ajutor PFA/profesie liberala pe perioada starii de urgență

Buna ziua. Sunt expert tehnic judiciar si mi-am incetat activitatea datorita starii de urgenta. Am emis o factura pe data de 20 martie pentru activitatea desfasurata in perioada 1-19 martie, dar suma a fost incasata in data de 25 martie (data standard a Tribunalului pentru efectuare plati).
Intrebarea este începând cu ce data pot solicita ajutorul pentru PFA?
Va multumesc!
Buna ziua,
Incepand cu data de 1 Aprilie 2020 pana in data de 10 Aprilie 2020 pentru perioada aferenta 16-31 Martie 2020. Intrati pe site-ul Agentiei Judetene pentru Plati si Inspectie Sociala si acolo sunt indicati pasii de urmat pentru transmiterea documentelor.
Buna ziua. Procedura imi este clara. Pe mine ma intereseaza data de la care se considera ca mi-am incetat activitatea, aceasta este data ultimei facturi -20 martie sau data la care am incasat efectiv contravaloarea facturii - 25 martie?
Multumesc!