Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... incetare suspendare somaj tehnic
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

incetare suspendare somaj tehnic

Buna ziua,
La societate s-a suspendat activitatea salariatilor pentru somaj tehnic in perioada starii de urgenta, ....in revisal s-a inregistrat decizia de suspendare pana pe 14.04.2020.
Care este procedura in cazul in care se prelungeste starea de urgenta ?

1. facem decizie de incetare suspendarea - somaj tehnic si apoi facem iar decizie suspendare somaj tehnic incepand cu data de 15.04.2020

sau

2. in revisal la suspendare dam modificare data incetare suspendare ? (dar daca facem varianta asta, cum procedam cu decizia de suspendare, de exemplu : din 03.04.2020 in care s-a scris .."""incepnd cu data de 04.04.2020 si pana la data de 14.04.2020 se suspenda cim"""...., este specificata data de 14.04.2020, trebuie sa modificam si in decizie? cum modificam?

Multumesc anticipat!
Stimate domn,

Va avea loc inregistrarea suspendarii vechi, apoi inregistrarea celei noi.

Data va surveni modificari numai daca emiteti o decizie de prelungire a suspendarii contractului individual de munca.
Incetarea suspendarii 14.04.