Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ce se intampla dupa somaj tehnic?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ce se intampla dupa somaj tehnic?

Buna seara, lucrez la o firma de turism care m-a trecut in aceasta perioada in somaj tehnic. Intrebarea mea este : dupa somaj tehnic(dupa ce se termina perioada de carantina), daca firma se gandeste, de ex. sa scoata postul meu din grila de organizare a firmei, ma concediaza sau intru in somaj?Multumesc.
Va poate concedia , ceea ce inseamna posibilitatea de a beneficia de somaj in baza Legii nr.76/2002.