Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masă telemuncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masă telemuncă

Daca lucrezi de acasă este normal sa nu primește bonurile de masa? Tu oricum consumi energie electrică .
Potrivit prevederilor art. 6 alin. (1) din Legea 81/2018 privind reglementarea activitatii de telemunca, salariatii care desfasoara o astfel de munca (telesalariatii) beneficiaza de toate drepturile recunoscute prin lege, prin regulamentele interne si contractele colective de munca aplicabile salariatilor care au locul de munca la sediul sau domiciliul angajatorului.

In acest sens, pot beneficia de tichete de masa si salariatii care isi desfasoara activitatea in regim de telemunca.