Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Firma la care lucrez ofera bonuri de masa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Firma la care lucrez ofera bonuri de masa angajatilor. ...

Buna ziua!

Firma la care lucrez ofera bonuri de masa angajatilor. Pentru angajatii care sunt in telemunca, s-a hotarat ca acestia sa nu mai primeasca aceste bonuri. Restul care vin la birou primesc in continuare. Cat de "legal" este acest lucru? nu este discriminare?
Nu este legal ...

Legea 81/2018
art. 6
(1) Telesalariatul beneficiază de toate drepturile recunoscute prin lege, prin regulamentele interne și contractele colective de muncă aplicabile salariaților care au locul de muncă la sediul sau domiciliul angajatorului.
.....